Kondensacja pary wodnej

Wentylatory wyciągowe:

Wentylatory te są zazwyczaj instalowane są w kuchni. Pomagają usunąć opary z domu. Wentylatory te mają zdolność do usuwania około 300m3/h zużytego powietrza. Wentylatory zainstalowane są głównie na górnej stronie ściany, ale w nowo budowanych domach z niskimi sufitami są zwykle montowane na górze okna wraz z żaluzjami.

Okapy kuchenne:

Są o wiele bardziej skuteczne niż inne wentylatory, szczególnie jeśli montowane są nad żródłe pary. Wyposażone są one w kanały wyprowadzające powietrze na zewnątrz. W zimnej porze roku okna zwykle pozostają zamknięte lub otwarte na krótki okres w celu przewietrzenia. Wentylacja taka jest niewystarczająca. W takich sytuacjach wentylatory okapów kuchennych świetnie się sprawdzają zmuszając powietrze do cyrkulacji oraz wywołując lekkie podciśnienie, które gwarantuje dostawanie siędo mieszkania świeżego powietrza różnymi mikroszczelinami.

Dobra izolacja:

Jest to ktoś powiedział, że aby zapewnić dobrą izolację domu należy uszczelnić wszystkie niechciane otwory, którymi wnika zimne powietrze do środka. Ale to nie jest właściwe, uszczelnianie otworów zmniejsza wentylację, co jest niewskazane. Zbytnia izolacja uniemożliwia cyrkulację powietrza i powoduje osadzanie się pary wodnej na powierzchniach. Jeśli kondensacja pary jest problemem, należy podjąć wszelkie środki zapobiegawcze, w odpowiednich etapach. Tylko ogrzewaniwe wystarczy. Musisz upewnić się, że wystarczająco dużo świeżego powietrza jest dostępne dla wszystkich członków do oddychanie. Świeże powietrze jest potrzebne, w celu zapobiegania kondensacji.

Zablokowane Kominy:

W zablokowany kominów kondensacja zazwyczaj występuje w przewodzie kominowym. Dobre wentylatory lub cegły powietrza przy podstawie komina wystarczają, aby rozwiązać ten problem.

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.