Jaka porządna wentylacja?

Wyznacznikiem typu wentylacji jest sposób nawiewu i wyciągu.  Rozróżnia się trzy podstawowe rodzaje instalacji wentylacyjnych: grawitacyjną, mechaniczną oraz hybrydową.
Grawitacyjna jest najprostsza, natomiast przewody wentylacyjne są możliwie najkrótsze. W wentylacji mechanicznej mamy wentylatory lub centralę wentylacyjną a także sieć przewodów wentylacyjnych. Wentylacja hybrydowa jako system mieszany. Składa się z dwóch poprzednich typów, zastosowany wentylator zwiększa skuteczność wentylacji grawitacyjnej.
Ile potrzebujemy świeżego powietrza
Na podstawie pojemności pomieszczenia, wiadomo jaką ilość powietrza powietrza trzeba będzie wymienić, by utrzymać jego dobrą jakość. Liczba osób które mogą przebywać w danym pomieszczeniu również znacząco wpływa na liczbę wymian powietrza.
Jeśli nawiewane powietrze jest niedostatecznie ciepłe, to instalacja wentylacyjna ma za zadanie podnieść jego temperaturę, jeśli zbyt ciepłe to schłodzić.
Wentylacja, podobnie jak i ogrzewanie, stanowią niezwykle ważny element budynku, jaki w przyszłości przenosi się na wygoda i zużycie energii.

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.